Wizyta Patriachy Aleksandryjskiego Teodora II

ks. Igor Habura, 24.09.2018

W dniach 19-24 września Jego Ekscelencja arcybiskup Wrocławski i Szczeciński Jerzy, Prawosławny Ordynariusz Wojska Polskiego, brał udział, wraz z pozostałymi członkami Świętego Soboru Biskupów PAKP pod przewodnictwem Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, w wizycie w Polsce Jego Świątobliwości Papieża i Patriarchy Aleksandrii i Całej Afryki Teodora II.

W trakcie pięciodniowej wizyty Patriarcha Teodor odwiedził Diecezję Warszawsko-Bielską, Białostocko-Gdańską oraz Lubelsko-Chełmską biorąc udział w szeregu uroczystości. W trakcie wizyty na cmentarzu prawosławnym przy parafii św. Jana Klimaka na warszawskiej Woli Patriarcha odwiedził grób błogosławionej pamięci abp Jeremiasza. Wizyta Jego Świątobliwości zakończyła się w poniedziałek 24 września.