Koncert "Pieśni, o pieśni"

ks. Igor Habura, 08.10.2018

W niedzielny wieczór, 7 października w Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu miał miejsc wyjątkowy koncert „Pieśni, o pieśni”.

Na zaproszenie Stowarzyszenia Prawosławnego śww. apostołów Piotra i Pawła, działającego przy wrocławskiej katedrze, przyjechała znakomita wokalistyka Susanna Jara wraz z Pawłem Harańczykiem – pianistą oraz Miłoszem Skwirut grającym na kontrabasie.

Koncert składał się z dwóch części. W części pierwszej zatytułowanej „Anna – Wiktoria” wykonano utwory z repertuaru Anny German w językach polskim, rosyjskim oraz włoskim. Utwory wraz z pojawiającymi się w przerwach wspomnieniami o artystce tworzyły wzruszającą opowieść o życiu i twórczości Anny German.

Część druga „Szemrze, szumi” była pełną artystycznych doznań podróżą przez pieśni ludowe i autorskie. Utwory zabrzmiały w językach słowiańskich, w tym kurpiowskim i gwarze góralskiej oraz ukraińskim, rusińskim i łemkowskim.

Salę wypełniło ponad dwustu słuchaczy wśród których większość stanowili wierni wrocławskich cerkwi. Na koncert przybył również Jego Ekscelencja abp Jerzy.

Po wybrzmieniu ostatniego utworu, publiczność nagrodziła artystów gromką, wielominutową owacją.

Zdjęcia: Gabriel Masalski

Cofnij