Święto parafialne w Słubicach

ks. Michał Koval, 15.10.2018

13 i 14 października w Słubicach miały miejsce uroczystości związane ze świętem patronalnym słubickiej parafii Opieki Przenajświętszej Bogurodzicy.

W przeddzień święta nabożeństwu całonocnego czuwania przewodniczył Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jerzy Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński. Hierarsze asystowali: proboszcz ks. Michał Koval, ks. Artur Graban, ks. Andrzej Dudra, ks. Jarosław Biryłko, o hieromnich Spirydon (Kuziak) oraz protodiakon Mieczysław Oleśniewicz.

W sam dzień święta Boskiej Liturgii przewodniczył Władyka w asyście proboszcza oraz przybyłych z Wrocławia o. Spirydona i protodiakona Mieczysława. Na nabożeństwie obecni byli Komendant Słubickiej Policji Pan Tomasz Rawa oraz ks. dr Rafał Mocny dyrektor Katolickiego Centrum Studenckiego i Duszpasterstwa Akademickiego „Parakletos” w Słubicach.

Podczas Boskiej Liturgii do licznie zebranych wiernych zwrócił się ordynariusz diecezji. Władyka Jerzy szczególną uwagę zwrócił na wewnętrzną pracę człowieka nad sobą i swoimi namiętnościami. Ekscelencja zauważył, że wzorem dla chrześcijan, w modlitwie, pokorze, wierze i wszystkich innych cnotach jest właśnie Przenajświętsza Bogurodzica.

Na zakończenie zwrócił się z świątecznymi pozdrowieniami do wiernych, doceniając ich trud włożony w prace związane z budową Cerkwi „Pokrowa na Odrze”. Ze słowami podziękowania zwrócił się również proboszcz o. Michał dziękując Władyce za przybycie, modlitwę oraz duchowe wsparcie jakiego udzielił słubickiej parafii.

Po zakończeniu uroczystości wszyscy udali się na świąteczną agapę.

Zdjęcia: Gabriel Masalski

Cofnij