Pierwsze Cieplickie Spotkanie Familijne

ks. Marek Kiślak, 17.10.2018

W dniach 12-14 października w Prawosławnym Domu Opieki św. Stefana odbyło się I Cieplickie Spotkanie Familijne.

Na zaproszenie odpowiedziało dziewięć rodzin, co razem z dziećmi stanowiło ok. 30 osób. W piątkowy wieczór spotkanie na temat „Dzieci w Cerkwi” poprowadził ks. Bazyli Sawczuk, proboszcz Parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jeleniej Górze. Natomiast w sobotę w niezwykle ciekawym wykładzie matuszka Joanna Habura przedstawiła zebranym sposoby profilaktyki flory bakteryjnej. Był to wykład, z którego nie chciało się wychodzić.

W czasie kiedy rodzice uczestniczyli w części konferencyjnej, dzieci spędzały czas na animacjach. Zajęcia dla dzieci poprowadziła pani Anna Sydoruk z Wrocławia. W części turystycznej rodzice wraz z dziećmi zwiedzili Hutę Szkła „Julia” w Piechowicach, poznając tajnikami produkcji szkła kryształowego. Pozostały czas wypełniła modlitwa, rozmowy, spacery i zabawy na świeżym powietrzu. Ostatnim punktem programu była św. Liturgia w cerkwi w Jeleniej Górze.

Familijne spotkania to inicjatywa, która ma na celu integrację rodzin z parafii diecezji wrocławsko - szczecińskiej jak i z poza niej. Spotkania konferencyjno - integracyjne zaplanowane są raz na kwartał. Najbliższe spotkanie odbędzie się w lutym przyszłego roku i wstępnie zakłada naukę jazdy na nartach biegowych oraz spotkanie z pedagogiem na temat współczesnych kierunków wychowawczych.

Wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji spotkania serdecznie dziękujemy. Rodzicom dziękujemy za odpowiedź na zaproszenie i zaangażowanie w rozwój idei Cieplickich Spotkań Familijnych.

Cofnij