Koncert chóru "Oktoich" w Piotrkowie Trybunalskim

ks. Grzegorz Cebulski, 18.10.2018

W niedzielę 14 października z błogosławieństwa Jego Ekscelencji bp Atanazego - ordynariusza Diecezji Łódzko–Poznańskiej, Parafia Prawosławna Wszystkich Świętych w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowała koncert, na którym wystąpił chór Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego “Oktoich”.

Chór gościł w Piotrkowie po raz czwarty i zaprezentował hymny z tradycji zarówno bizantyjskiej, jak i wschodniosłowiańskiej. Podczas koncertu zabrzmiały utwory średniowieczne oraz współczesnych kompozytorów.

Zaproszonych Gości – Władze Miejskie i Samorządowe, jak i przybyłych słuchaczy - przywitał Proboszcz parafii ks. Jan Jakimiuk. Nawiązał on do okolicznościowych jubileuszowych dat, jakimi w 2018 roku są 550-lecie parlamentaryzmu, 100-lecie odzyskania Niepodległości, jak również 240-lecie parafii i 170 lat istnienia Cerkwi Prawosławnej w Piotrkowie.