Wizyta Biskupa Makarego w Polsce

Redakcja, 21.10.2018

W dniu 19 października br., biskup Christopolii Makary (Griniezakis) (Patriarchat Ekumeniczny) przebywał w Warszawie z nieoficjalną, kilkugodzinną wizytą, w drodze na uroczystości chirotonii nowego biskupa w Austrii. Podczas krótkiego pobytu w stolicy Polski hierarcha spotkał się z arcybiskupem Jerzym, z którym przyjaźni się od czasów ich wspólnych studiów teologicznych w Atenach.

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i Całej Polski hierarchowie odwiedzili cerkiew św. Jana Klimaka na Woli, Katedrę Metropolitalną św. Marii Magdaleny, Centrum Kultury Prawosławnej, a także cerkiew Hagii Sofii w Warszawie.

W trakcie spotkania, abp Jerzy opowiedział greckiemu hierarsze o życiu Kościoła prawosławnego w Polsce, a także o historii odwiedzonych przez nich świątyń.