Święto parafialne w Gryficach

Joanna Rak, 31.08.2017

Dnia 28 sierpnia 2017 r. w parafii Gryfice miało miejsce święto parafialne. W przeddzień święta, w niedzielny wieczór, odprawiono nabożeństwo Całonocnego Czuwania, na które przybyli ks. Mariusz Synak ze Słupska oraz ks. Jarosław Szmajda z Gorzowa Wielkopolskiego. W dzień święta sprawowana była Boska Liturgia, której przewodniczył ks. Andrzej Demczuk proboszcz parafii w asyście duchowieństwa ks. Pawła Stefanowskiego ze Szczecina oraz ks. Jarosława Biryłko ze Stargardu.

W nabożeństwie uczestniczyli licznie zgromadzeni parafianie oraz wierni z pobliskich parafii, a także goście z Białegostoku i Hajnówki.

Uroczystości zwieńczyła procesja wokół cerkwi, a następnie poświęcenie plonów rolnych oraz ziół przyniesionych przez wiernych. Na zakończenie ks. Andrzej Demczuk, proboszcz parafii w Gryficach, podziękował wszystkim za przybycie i wspólną modlitwę.

Zgodnie z tradycją, po części liturgicznej parafianie i zaproszeni goście, chcący przedłużyć radość tego świątecznego dnia, udali się na wspólny posiłek.

Cofnij