Patryk Dobek na spotkaniu z młodzieżą we Wrocławiu

Iraida Hunczak, 25.10.2018

Patryk Dobek jest polskim lekkoatletą specjalizującym się w biegach na 400 metrów i 400 metrów przez płotki. Siłę do osiągania sukcesów sportowych czerpie nie tylko z treningów. Pomaga mu również modlitwa, która w kościele prawosławnym jest wyjątkowa.

W salce parafialnej przy cerkwi katedralnej Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy we Wrocławiu, dnia 21 października, po niedzielnej Liturgii młodzież bractwa diecezji wrocławsko-szczecińskiej miała przyjemność gościć Patryka Dobka. Pochodzący z Kościerzyna, obecnie zamieszkujący w Szczecinie, wspaniały młody człowiek, sportowiec opowiedział o sobie i swoich osiągnięciach. Mówił również o porażkach, które uczą pokory oraz uszlachetniają człowieka. Przybliżył zebranym jakie pokusy mogą czyhać na sportowców, chęć sławy, sukcesu i zagrywek nie fair play. Jego sposobem na unikanie tego typu kuszeń jest czytanie mądrości świętych ojców, uczestnictwo w Liturgii, a przede wszystkim modlitwa. Przyjemność sprawia mu śpiewanie w chórze cerkwi św. Mikołaja w Szczecinie. Muzyka cerkiewna daje siłę i przynosi ukojenie, spokój wewnętrzny, który jest potrzebny nie tylko sportowcom ale wszystkim ludziom. Podczas spotkania młodzież młodsza i starsza, studenci oraz parafianie naszej cerkwi mieli możliwość zadawania gościowi pytań związanych ze sportem, sukcesami oraz aspektem religijnym.

Dla wszystkich było to bardzo pouczające spotkanie. Patryk Dobek jest przykładem na to jak wiara i zgłębianie wiedzy o niej może wpłynąć na pozytywne ukierunkowywanie drogi swojego życia.

Dziękujemy organizatorom z Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej oraz naszemu gościowi Patrykowi Dobkowi. Było to pierwsze spotkanie tego typu inaugurujące cykl spotkań pod tytułem Dzielny Gość Bractwa, czekamy na następne spotkania realizowane w ramach tego cyklu.

Zdjęcia: Iraida Hunczak

Cofnij