Tablica pamiątkowa z okazji 100 rocznicy powstania Sztabu Generalnego

sgwp.wp.mil.pl, 16.11.2018

Z okazji 100. rocznicy ustanowienia Sztabu Generalnego WP w Świątyni Prawosławnej Parafii Wojskowej w Warszawie odsłonięta została tablica pamiątkowa.

Aktu odsłonięcia tablicy (14 listopada br.) dokonali: w imieniu szefa Sztabu Generalnego WP - I zastępca szefa sztabu gen. broni Michał Sikora, Prawosławny Ordynariusz Wojskowy JE arcybiskup Jerzy Pańkowski i szef Zespołu ds. przygotowania obchodów 100-lecia ustanowienia Sztabu Generalnego WP gen. bryg. Jan Dziedzic.

Podczas uroczystości oraz nabożeństwa, które odprawił abp Jerzy Pańkowski, obecni byli szefowie Zarządów Sztabu Generalnego WP oraz kapelani Prawosławnego Ordynariatu Polowego.

W homilii, wygłoszonej w czasie nabożeństwa, arcybiskup Jerzy życzył kadrze i pracownikom Sztabu Generalnego WP dalszych sukcesów w służbie i wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym.

Zdjęcia: ks.mjr Łukasz Godun