XXV niedziela po Pięćdziesiątnicy we wrocławskiej katedrze

Gabriel Masalski, 18.11.2018

18 listopada 2018 roku, w XXV niedzielę po Pięćdziesiątnicy, J. E. Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński Jerzy przewodniczył Boskiej Liturgii we wrocławskiej katedrze. Hierarsze asystowali ks. Mitrat Aleksander Konachowicz, hieromnich Spirydon (Kuziak) oraz ks. Protodiakon Mieczysław Oleśniewicz. Podczas nabożeństwa śpiewał chór pod dyrekcją dr. Piotra Kuropki.

W słowie skierowanym do wiernych władyka Jerzy wytłumaczył sens czytania dzisiejszej perykopy ewangelicznej opowiadając o wierze i zaufaniu Bogu.

Po Świętej Liturgii odbyło się spotkanie, które prowadził ks. mitrat Aleksander Konachowicz. Tematem spotkania był Święty Serafin z Sarowa. Ks. Aleksander opowiedział o życiu św. Serafina oraz o jego nauczaniu. W spotkaniu uczestniczyło około 25 wiernych.

Fot. Gabriel Masalski