Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego we Wrocławskiej Katedrze

Anna Sydoruk, 03.09.2017

3 września we wrocławskiej Katedrze, po głównej Liturgii odbył się Molebień w intencji uczniów, studentów i nauczycieli rozpoczynających nowy rok szkolny.

Podczas słowa skierowanego do wiernych, ks. Igor Habura podkreślił szczególną rolę pedagogów, katechetów i rodziców w wychowaniu dzieci i młodzieży. Zwrócił również uwagę na wielką radość, jaką jest dla wszystkich obecność dzieci w cerkwi. Podkreślał wielką odpowiedzialność całej cerkwi, jak i każdego z osobna, za prawidłowe wychowanie najmłodszych w duchu wiary i miłości, gdyż to właśnie oni są przyszłością naszej cerkwi.

Podczas nabożeństwa wierni prosili Boga o zdrowie i pomyślność dla wszystkich zebranych oraz o to, aby zesłał naszym młodym parafianom “ducha mądrości, rozsądku, moc i siłę, aby szybko przyswoili sobie przykazania Boże oraz wszelką dobrą i pożyteczną naukę. Aby rozwijali się i wyróżniali mądrością, rozsądkiem i dobrymi uczynkami, na chwałę Bożą”.

Zdjęcia: Jan Demczuk