Rekolekcje Bożonarodzeniowe Dekanatu Wrocławskiego

ks. Grzegorz Cebulski, 16.12.2018

15 grudnia, br. w Parafii Prawosławnej św. Mikołaja Cudotwórcy w Świdnicy, odbyły się rekolekcje Bożonarodzeniowe dla duchowieństwa Wrocławskiego Dekanatu. Po wspólnej modlitwie przygotowującej do sakramentów Św. Pokajania i Eucharystii, o. hieromnich Spirydon (Kuziak) przyjmował wyznanie spowiedzi przez zgromadzonych kapłanów, diakonów i mnicha.

Boskiej Liturgii przewodniczył dziekan wrocławski ks. mitrat Aleksander Konachowicz, z którym wespół służyło sześciu kapłanów i dwóch diakonów. Pozostali duchowni posłużyli śpiewem jak i spowiedzią dla wiernych. Homilię do zebranych wygłosił ks. Piotr Sokołowski. Po Boskiej Liturgii, duchowieństwo modlitewnie wspomniało bł. pamięci ks. Antoniego Aniśkowicza, proboszcza parafii świdnickiej w latach 1970-80, spoczywającego nieopodal świątyni.

Po agapie, która miała miejsce w parafialnej salce katechetycznej, został odczytany referat ks. Igora Habury, nawiązujący do Psalmu 23, który wchodzi w skład kapłańskiego „Porządku przygotowania do Eucharystii”. Na zakończenie, w imieniu wszystkich zebranych, ks. Dziekan, podziękował gospodarzowi miejsca ks. Piotrowi Nikolskiemu, rodzinie i parafianom za gościnę, a także kapłanom którzy usłużyli św. Spowiedzią i homilią, dołączając do życzliwych słów, świąteczne podarunki.

Cofnij