Przedświąteczne spotkanie wrocławskich dzieci

ks. Igor Habura, 17.12.2018

Niedziela 16 grudnia była wyjątkowym dniem przygotowań najmłodszych parafian wrocławskiej katedry do Świąt Bożego Narodzenie. Po Boskiej Liturgii, podczas której chór dziecięcy czynnie uczestniczył w śpiewie liturgicznym oraz w piękny, pełen dziecięcej radości sposób wykonał kilka kolęd, najmłodsi wraz z rodzicami oraz opiekunką i dyrygentką chóru panią Anną Sydoruk, zebrali się w salce katechetycznej.

Na początku spotkania odbyła się próba przed świątecznym koncertem kolęd, który odbędzie się 13 stycznia po głównej Liturgii. Po skończeniu próby, najmłodsi z wielkim zapałem zabrali się do realizacji wyjątkowego przedświątecznego projektu. Dzieci dekorowały pierniki oraz własnoręcznie przygotowały i malowały ozdoby choinkowe, które upiększą pierwszą „dziecięcą choinkę”, która stanie w bocznej cerkwi wrocławskiej katedry. Oprócz niewątpliwych walorów integracyjnych, ta inicjatywa ma o wiele głębsze znaczenie, gdyż daje dzieciom możliwość fizycznego współtworzenia świątecznego wystroju świątyni, ucząc ich radości i odpowiedzialności za Dom Boży.

W czasie gdy dzieci realizowały swoje zadania, rodzice nie próżnowali i z niemniejszą radością i zaangażowaniem zajęli się pomocą swoim pociechom oraz dekorowaniem przygotowanej przez nich samych gwiazdy kolędniczej, której stworzenie zostało zainspirowane przez bardzo ciekawy i pomocny film zrealizowany przez serwis www.cerkiew.pl

Całe spotkanie przebiegło w wyjątkowo radosnej i w pełni świątecznej atmosferze, potęgując niecierpliwe oczekiwanie Narodzenia Chrystusa. Inicjatywa zrealizowana przez chór dziecięcy była tym cenniejsza, gdyż to właśnie dzieci są nie tylko przyszłością, ale jak już niejednokrotnie to udowodniły, również teraźniejszością naszej Cerkwi.

Zdjęcia: Anna Sydoruk, Justyna Maciejewska

Cofnij