Wczasy Seniora w Cieplicach

ks. Marek Kiślak, 12.09.2017

W terminie 01-11.09 b.r. w Domu św. Stefana odbywały się Wczasy Seniora. Z wypoczynku, zorganizowanego przez Prawosławny Dom Opieki św. Stefana wraz z Prawosławnym Stowarzyszeniem śww. App. Piotra i Pawła, skorzystało 30 osób z diecezji wrocławsko-szczecińskiej, białostocko-gdańskiej i warszawsko-bielskiej.

Seniorzy aktywne spędzili czas zwiedzając m.in. Szklarską Porębę, Harrahov w Czechach, piękną starówkę w Gӓrlitz w Niemczech, zamek Książ w Wałbrzychu oraz pałace i ogrody Kotliny Jeleniogórskiej.

Wycieczkom do Zgorzelca i Wałbrzycha towarzyszył akcent duchowy - seniorzy odwiedzili Cerkiew Prawosławną pw. śww. Konstantyna i Heleny w Zgorzelcu oraz Cerkiew Prawosławną pw. Wszystkich Świętych w Wałbrzychu. Uczestniczyli również w nabożeństwach w Kaplicy św. Stefana w Cieplicach i Cerkwi śww. App. Piotra i Pawła w Jeleniej Górze.

Dom św. Stefana zaproponował wczasowiczom spotkania z lekarzem geriatrą, adwokatem oraz z pszczelarzem. Wszystkie spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników co miało wyraz w ożywionych dyskusjach.

Obowiązki opiekuna, przewodnika duchowego i turystycznego pełnił ks. Bazyli Sawczuk proboszcz Parafii śww. App. Piotra i Pawła w Jeleniej Górze.

Wspólne wycieczki, ogniska, śpiew, rozmowy, modlitwy i posiłki sprzyjały miłej i życzliwej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Wczasów Seniora.

Fot: ks. Marek Kiślak, ks. Bazyli Sawczuk

Cofnij