Imieniny abp. Jerzego

ks. Igor Habura, 21.01.2019

21 stycznia, w dzień gdy Cerkiew obchodzi pamięć św. Jerzego Chozewity, Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jerzy Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński przewodniczył Boskiej Liturgii we wrocławskiej katedrze. Podczas nabożeństwa, w dzień niebiańskiego opiekuna swojego arcypasterza, Władyce asystowało wrocławskie duchowieństwo.

Z braterskim pozdrowieniem w dzień imienin przybył do Wrocławia Jego Ekscelencja biskup Łódzki i Poznański Atanazy. Władyka Atanazy złożył abp. Jerzemu najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa w trudnej i wymagającej posłudze arcypasterskiej. W dowód braterskiej miłości przekazał abp. Jerzemu kopię Częstochowskiej Ikony Bogurodzicy. Następnie ze słowem pozdrowienia w imieniu duchowieństwa zwrócił się proboszcz katedry ks. mitrat Jerzy Szczur: „Gdy świętuje arcypasterz, świętuje cała diecezja” – powiedział, życząc Władyce wielu sił duchowych oraz fizycznych do dalszej pracy duszpasterskiej na ziemiach zachodnich. Swoje życzenia hierarsze złożyło również duchowieństwo parafii śww. Cyryla i Metodego we Wrocławiu oraz przybyli na uroczystość wierni.

Na koniec głos zabrał Władyka Jerzy, dziękując wszystkim z całego serca za wspólną modlitwę. Jego Ekscelencja w krótkiej homilii przybliżył postać swojego niebiańskiego opiekuna św. Jerzego Chozewity, mnicha pustelnika z VI wieku. Następnie Władyka zaprosił wszystkich zebranych na poczęstunek do siedziby kurii.

Εἰς πολλὰ ἔτη Δέσποτα