XXXV niedziela po Pięćdziesiątnicy

Gabriel Masalski, 27.01.2019

27 stycznia 2019 roku w XXXV niedzielę po Pięćdziesiątnicy we wrocławskiej katedrze Boskiej Liturgii przewodniczył J.E. Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński Jerzy. Hierarsze asystowali ks. mitrat Aleksander Konachowicz, hieromnich Spirydon (Kuziak) oraz protodiakon Mieczysław Oleśniewicz. Podczas nabożeństwa śpiewał chór pod dyrekcją dr Piotra Kuropki.

W słowie skierowanym do wiernych Władyka Jerzy wytłumaczył sens czytania dzisiejszej perykopy ewangelicznej. Przytaczając dialog Jezusa Chrystusa z Młodzieńcem Arcybiskup opowiedział o zbieraniu prawdziwego bogactwa, tego które będzie z nami wiecznie. Hierarcha zwrócił uwagę na fakt iż tylko duchowe bogactwo może nas uszczęśliwić i dać życie wieczne, gdyż w przeciwieństwie do bogactwa materialnego jest ono konieczne w osiągnięciu zbawienia.

W dniu dzisiejszym kończy się również okres święta Objawienia Pańskiego i zgodnie z tradycją po Świętej Liturgii Arcybiskup Jerzy podczas śpiewania hymnów święta przeniósł uroczyście ikonę Chrztu Pańskiego z środka cerkwi na ołtarz.