Pierwsze trzy dni Wielkiego Postu

ks. Igor Habura, 13.03.2019

W ciągu pierwszych trzech dni Wielkiego Postu Jego Ekscelencja abp Jerzy przewodniczył nabożeństwom we wrocławskich Cerkwiach.

Od poniedziałku do środy Władyka przewodził porannym służbom w bocznej Cerkwi wrocławskiego Soboru Narodzenia Bogurodzicy, gdzie sprawowano jutrznię, wielkopostne godziny kanoniczne, obrzęd Typika oraz wieczernię. W poniedziałek w Katedrze, Jego Ekscelencja przewodniczył nabożeństwu Wielkiego Powieczerza wraz z czytaniem Wielkiego Pokajannego Kanonu św. Andrzeja z Krety.

We wtorkowy wieczór sprawował wieczorne nabożeństwo w cywilno-wojskowej Cerkwi św. Cyryla i Metodego na wyspie Piasek we Wrocławiu.

W środę rano w Cerkwi katedralnej Jego Ekscelencja sprawował pierwszą w tym roku Liturgię Uprzednio Poświęconych Darów.