Relacja z Wielkopostnych Rekolekcji Bractwa Młodzieży Prawosławnej

Daria Kuziak, 20.03.2019

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Arcybiskupa Jerzego w dniach 15-17 marca w Sokołowsku odbyły się Rekolekcje Wielkopostne Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej. Będąc w tym niezwykłym miejscu nie mogliśmy nie skorzystać z obecności Pana Andrzeja Wowka, którego poprosiliśmy o poprowadzenie spotkania pt. “Zdrowy tryb życia w tradycji prawosławnej”. W sobotę zaś opiekun naszego bractwa, ks. Mariusz Kiślak wygłosił referat pt. “Wielki post a teraźniejszość”. Obie rozmowy były bardzo ciekawe oraz pobudziły nas do dyskusji i refleksji nad naszym życiem.

W sobotę i niedzielę rano braliśmy udział w Boskiej Liturgii sprawowanej przez proboszcza ks. Eugeniusza Cebulskiego, zaś w sobotę wieczorem odsłużyliśmy również wieczernię, gdzie wielu z nas skorzystało z możliwości spowiedzi.

Sokołowsko jest miejscem idealnym na spacery - wykorzystaliśmy to mimo niskiej temperatury i udaliśmy się do schroniska Andrzejówka (780 m n.p.m). Mimo przekonania o zbliżającej się wiośnie, udało nam się zobaczyć jeszcze śnieg.

Tegoroczne wielkopostne spotkanie bractwa można uznać za bardzo udane - mimo skromnej grupy mieliśmy okazję wspólnie i świadomie rozpocząć Wielki Post przy rozmowach i wycieczce skłaniających do refleksji i zmian w naszym postępowaniu.

Zdjęcia: ks. Mariusz Kiślak, Paweł Cebulski