Spotkanie BMP z Władyką Jerzym

Daria Kuziak, 04.04.2019

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu po świętej Liturgii w salce parafialnej przy Katedrze Narodzenia Bogurodzicy we Wrocławiu odbyło się spotkanie Bractwa Młodzieży Prawosławnej z Jego Ekscelencją Arcybiskupem Jerzym.

Władyka odpowiadał na pytanie “Jak żyć według woli Bożej?”. Tak trudny i złożony temat bardzo trudno jest wyczerpać podczas jednego krótkiego spotkania, jednak z całą pewnością można nim zainteresować oraz skłonić do bardzo głębokich przemyśleń - szczególnie podczas Wielkiego Postu, kiedy okoliczności temu sprzyjają.

Bardzo dziękujemy Władyce Jerzemu za podzielenie się z nami wiedzą oraz przemyśleniami opartymi w większości o bardzo ciekawe przykłady. Ta rozmowa na długo pozostanie w naszej pamięci. W spotkaniu wzięła udział młodsza i starsza młodzież ucząca się we Wrocławiu. Pojawili się również dorośli parafianie wrocławskiej katedry - bardzo cieszy nas fakt, że nasze inicjatywy mają coraz to większy zasięg, każdy jest zawsze bardzo mile widziany. W przyszłości mamy nadzieję na kolejne podobne spotkania, determinujące w nas ciekawość oraz skłaniające do refleksji nad naszym życiem i życiem cerkiewnym.

Cofnij