V niedziela Wielkiego Postu

Gabriel Masalski, 15.04.2019

W V niedzielę Wielkiego Postu Boskiej Liturgii we wrocławskiej katedrze przewodniczył Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński Jerzy. Hierarsze asystowali ks. mitrat Konstanty Marczyk oraz protodiakon Mieczysław Oleśniewicz. Podczas nabożeństwa śpiewał chór pod dyrekcją dr Piotra Kuropki.

Homilię wygłosił ks. mitrat Konstanty Marczyk, który opowiedział o wędrówce człowieka przez Wielki Post. “Idąc przez wszystkie niedziele przygotowawcze, następnie przez niedziele Wielkiego Postu dochodzimy do tej ostatniej, św. Marii Egipskiej. Jak wielka jest miłość Boga do człowieka, który potrafi się pokajać i powiedzieć w głębi siebie, Boże wybacz mi grzesznemu.” - mówił kaznodzieja.

Wieczorem Arcybiskup Jerzy przewodniczył ostatniemu nabożeństwu pasyjnemu tegorocznego Wielkiego Postu. Władyce asystowali duchowni wrocławskich parafii. Po przeczytaniu fragmentu Ewangelii o śmierci Chrystusa wg. św. Jana, ze słowem do wiernych zwrócił się Hierarcha. “Kiedy przepisywano Ewangelię popełniając jeden błąd na karcie przepisywano cały rozdział, popełniając dwa błędy przepisywano całą Ewangelię, dlatego każde słowo, każda fraza Ewangelii mówi to co zostało nam przekazane przez Chrystusa.” - mówił Władyka zachęcając do czytania Ewangelii codziennie, rozumienia jej oraz życia zgodnie z nauką Jezusa Chrystusa.

Cofnij