Obchody drugiej rocznicy śmierci Władyki Jeremiasza we Wrocławiu

ks. Igor Habura, 17.04.2019

W środę 17 kwietnia we wrocławskiej katedrze obchodzono drugą rocznicę śmierci błogosławionej pamięci Władyki Jeremiasza.

Nabożeństwo rozpoczęto od wielkopostnych godzin kanonicznych, a następnie sprawowano Boską Liturgię Uprzednio Poświęconych Darów. Liturgii przewodniczył proboszcz katedry ks. mitrat Jerzy Szczur w asyście protodiakona ks. Mieczysława Oleśniewicza. Na nabożeństwo licznie przybyli wierni z różnych parafii diecezji.

Po zakończeniu Liturgii przed pamiątkowym pomnikiem, poświęconym Władyce Jeremiaszowi, sprawowano nabożeństwo panichidy. Po zakończeniu modlitw, ze słowem do zebranych zwrócił się o. Jerzy. Podziękował wszystkim za przybycie i wspólną modlitwę właśnie we Wrocławiu, w Cerkwi w której Władyka służył i głosił kazania przez ponad 30 lat.