Niedziela Palmowa we Wrocławiu

ks. Igor Habura, 21.04.2019

W niedzielę 21 kwietnia, gdy Cerkiew Prawosławna uroczyście świętuje Wjazd Chrystusa do Jerozolimy, nabożeństwom we wrocławskim Soborze Narodzenia Bogurodzicy przewodniczył Jego Ekscelencja abp Jerzy.

W przeddzień święta, podczas wieczornego nabożeństwa, Władyka sprawował Całonocne czuwanie w asyście katedralnego duchowieństwa. Podczas polieleju, po przeczytaniu 50 psalmu Jego Ekscelencja, zgodnie z tradycją liturgiczną, dokonał oświęcenia przyniesionych przez wiernych gałązek, symbolizujących palmy rzucane przez ludzi pod nogi nadjeżdżającego Chrystusa.

W niedzielę Władyka przewodniczył świątecznej Boskiej Liturgii. Po wysłuchaniu fragmentu Ewangelii wg św. Jana, ze słowem do zebranych zwrócił się abp Jerzy. Kazania Władyki można posłuchać klikając TUTAJ.

Po zakończeniu Liturgii Władyka dokonał oświęcienia palemek, gałązek i wierzb przyniesionych przez wiernych.