Wizyta Jego Świątobliwości patriarchy Bartłomieja w Warszawie

Za orthodox.pl , 04.05.2019

3 maja br., przebywający w Polsce w ramach obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zagłady pomordowanych przez nazistowskich Niemców w czasie II Wojny Światowej, Jego Świątobliwość Arcybiskup Konstantynopola, Nowego Rzymu i Patriarcha Ekumeniczny Bartłomiej odwiedził Warszawę. Jego Świątobliwości towarzyszyli Jego Ekscelencja metropolita Francji Emanuel oraz archimandryta Agatangel.

Po doksologii w kaplicy akademickiej św. św. Cyryla i Metodego, Jego Eminencja metropolita Sawa przywitał Dostojnego Gościa wyrażając wdzięczność Bogu za możliwość spotkania z Jego Świątobliwością w Tygodniu Paschy oraz ufając, iż pobyt w Polsce okaże się być owocnym. W odpowiedzi Jego Świątobliwość podkreślił bardzo dobre, przyjacielskie relacje łączące obydwu hierarchów, życząc Jego Eminencji dobrego zdrowia.

Po obiedzie i odpoczynku Jego Świątobliwość patriarcha Bartłomiej wraz z Jego Eminencją metropolitą Sawą odwiedzili budowę warszawskiej cerkwi Hagia Sophia.

Wizyta w nowopowstającej cerkwi Hagia Sophia była ostatnim punktem, krótkiego pobytu patriarchy Bartłomieja w Warszawie.

Kancelaria Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski

zdjęcia: Władysław Kulikow, Mateusz Gwizdak

Cofnij