Dzień św. Jerzego w Łobzie

ks. Marcin Prokopiuk, 07.05.2019

6 maja prawosławna społeczność w Łobzie obchodziła swoje święto parafialne liturgicznie wspominając św. Jerzego Zwycięzcę.

Boską liturgię sprawowali ks. mitrat Andrzej Demczuk, Dziekan Okręgu Szczecińskiego, ks. Mitrat Mikołaj Lewczuk z Koszalina, ks. Michał Kowal ze Słubic, ks. Jarosław Biryłko ze Stargardu, ks. Jarosław Szmajda z Gorzowa Wielkopolskiego oraz miejscowy proboszcz ks. Marcin Prokopiuk.

Okolicznościową homilię wygłosił ks. Mikołaj Lewczuk przybliżając wiernym postać świętego Jerzego. Po liturgii został odprawiony molebień, po którym głos zabrał proboszcz parafii dziękując duchowieństwu, panu Dawidowi Dubecowi dyrygentowi konkatedralnej parafii w Szczecinie, który upiększył wraz z chórzystami uroczystości, oraz przybyłym wiernym.

Po zakończonej Liturgii Świętej duchowieństwo udało na pobliski cmentarz, gdzie odprawiono panichidę na grobie śp. ks. Anatola i matuszki Marii Kuczyńskich.