Święto parafialne w Lesznie Górnym

ks. Igor Popowicz, 04.10.2017

21 września 2017 r. w święto Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy odbyły się uroczystości w cerkwi w Lesznie Górnym. Świętej Liturgii przewodniczył proboszcz parafii o. Igor Popowicz, a śpiewał chór pod dyrekcją lektora Andrzeja Wasuli. Po Liturgii wierni mieli możliwość obejrzenia wzruszającej wystawy dokumentującej 70-lecie akcji „Wisła”, której ofiarami byli członkowie ich rodzin lub oni sami. Uroczystości zakończyła procesja wokół świątyni.

Przez ostatni rok w cerkwi wykonano poważne prace remontowe - w poprotestanckiej kaplicy cmentarnej, do której dobudowano kilka lat temu dzwonnicę, teraz przebudowano więźbę dachową by móc podwyższyć wnętrze o ok. 1 m. Pogrubiono ściany od wewnątrz, ocieplono całość obiektu, wymieniono wszystkie instalacje, wstawiono nowe okna, zakupiono marmurowe płytki podłogowe. W przyszłości planowana jest także budowa chóru oraz wykończenie wnętrza cerkwi. Pomimo niesprzyjających warunków związanych z remontem, w cerkwi nieprzerwanie odbywają się nabożeństwa oraz modlitwy za ofiarodawców.

W październiku, zgodnie z decyzją św. Soboru Biskupów odbędzie się ogólnometropolitalna kolekta na kontynuację remontu. Jako wspólnota parafialna zwracamy się z prośbą do czcigodnych ks. proboszczów oraz indywidualnych ofiarodawców o wsparcie tej inicjatywy, bardzo ważnej zarówno dla prawosławnych mieszkańców Leszna Górnego, jego okolic, jak i całej Cerkwi.

Ofiary prosimy wpłacać na konto: Parafia Prawosławna p.w. Narodzenia NMP Lesznie Górnym nr konta: 81 8653 0004 0000 0094 4199 0001

Cofnij