Relacja z III Cieplickiego Spotkania Familijnego

Julita Bójko-Bołkowska, 27.05.2019

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Abp Jerzego w dniach 24-26.05.2019 r. odbyło się III diecezjalne spotkanie rodzin w Cieplicach, które upłynęło pod hasłem poprawy, a nawet naprawy komunikacji międzyludzkiej.

W piątkowy wieczór, po pierwszym wspólnym posiłku, pedagog pani Beata Poleszczuk wyjaśniła jakie trudności pojawiają się w przypadku nieprawidłowej komunikacji, jak możemy temu zaradzić i co robić, aby relacje rodzinne były przejrzyste i przepełnione szacunkiem, miłością i zrozumieniem. Paralelnie dzieci, pod opieką Matuszek Elżbiety Bójko i Barbary Kiślak, spędziły wieczór na grach i zabawach na świeżym powietrzu.

Sobotę rozpoczęliśmy wspólną modlitwą a następnie udaliśmy się na pyszne śniadanie, by móc aktywnie spędzić dzień. Spacerkiem z ośrodka, mali i duzi, wymaszerowali w stronę cieplickiego parku zdrojowego, gdzie wśród drzew ukryte są termy cieplickie. Błysk w oczach i wielka radość pojawiła się na widok niebieskich zjeżdżalni. Dwugodzinny relaks w błękitnej wodzie wypełniony był śmiechem, rozmowami oraz wykorzystaniem wszystkich atrakcji oferowanych przez park wodny. Zmęczeni, ale zrelaksowani wróciliśmy do ośrodka na wspólny obiad oraz następny punkt programu, jakim były rozmowy z ojcem Eugeniuszem Bójko. Ponieważ przez całe spotkanie przepiękna pogoda umożliwiła wykorzystanie ogrodowego potencjału ośrodka, relaks ciała i umysłu, dzięki przepięknym widokom na słoneczną panoramę Karkonoszy, wszystkie rozmowy odbywały się na zielonej trawce. Umożliwiło to niemalże nieograniczony kontakt rodziców z dziećmi, wspólne gry i zabawy, a także uczestnictwo dzieci w rozmowach z duchownym.

Podczas całego pobytu dzieci wraz z rodzicami aktywnie uczestniczyli w nabożeństwach poprzez śpiew i czytanie. Po Wieczerni, w ramach kolacji oraz zacieśnianiu więzi rodzinnych i koleżeńskich ze śpiewem na ustach, spędziliśmy wieczór przy ognisku na wspomnieniach oraz poznawaniu kultury i tradycji przybyłych rodzin. Niedzielną Św. Liturgię upiększył śpiew dzieci i dorosłych. Po śniadaniu dzieci, łapiąc promienie słoneczne wzięły o. Eugeniusza w ogień pytań. Na zagadnienia z niemalże każdej dziedziny, baciuszka starał się dać satysfakcjonującą młodych ludzi odpowiedź (poddał się jedynie przy pytaniu o dinozaurach).

Za aktywne uczestnictwo w dyskusji i z okazji Dnia Matki, dzieci dostały od Matuszki Elżbiety deser lodowy. W podziękowaniu Mamom, dzieci odśpiewały gromkie Mnohaja lita oraz sto lat. Przeznaczając każdą wolną chwilę na zabawę, najmłodsi również przed obiadem skorzystali z atrakcji oferowanych przez Dom św. Stefana, dając tym samym czas rodzicom na rozmowy z duchownym. Podsumowując i kończąc III familijne spotkanie, ustaliliśmy termin następnego, IV już spotkania, które odbędzie się w dniach 13-15.09.2019r. tradycyjnie w Cieplicach. Serdecznie zapraszamy!

Cofnij