III Parafialny Dzień Dziecka we Wrocławiu

ks. Igor Habura, 11.06.2019

W niedzielę, 9 czerwca po zakończeniu Boskiej Liturgii odbył się III Parafialny Dzień Dziecka, który w tym roku zgromadził dzieci i rodziców z Wrocławia i okolic.

Na początku wszystkich przybyłych przywitał Władyka Jerzy, podkreślając, że Dzień Dziecka jest jednym z najważniejszych dni w roku. Zaznaczył również, że dorośli powinni uczyć się od dzieci ich szczerości, przyjaźni i czystości w modlitwie, a dorośli powinni być dla dzieci godnym przykładem do naśladowania. Władyka podziękował organizatorom za ich trud wniesiony kolejny już raz w przygotowanie tego wydarzenia. Następnie dzieci pięknie odśpiewały modlitwę Ojcze Nasz, tym samym rozpoczynając Dzień Dziecka.

Dla najmłodszych przygotowano szereg atrakcji i zabaw, m.in. malowanie twarzy, kącik z eksperymentami, origami, ozdabianie babeczek oraz robienie dużych baniek mydlanych. Dodatkowo w tym roku pojawiły się obsługiwane przez same dzieci stoiska z darmową watą cukrową i popcornem. Rodzice mogli również posilić się pysznymi kiełbaskami prosto z grilla. W czasie zabawy dzieci oraz rodzice wzięli udział w zawodach drużynowych oraz konkursach rodzinnych, m.in.. wyścigi, taniec na gazecie, czy też karmienie dziecka z zawiązanymi oczami.

Zabawa trwała długie godziny i sądząc po uśmiechach dzieci była naprawdę udana. W tym miejscu należą się szczere i serdeczne podziękowania tym, którzy przyczynili się do tak wspaniałej zabawy: Jego Ekscelencji Władyce Jerzemu, sponsorom, organizatorom, Parafii katedralnej oraz Parafii śww. Cyryla i Metodego, rodzicom, którzy przygotowali m.in. stoiska warsztatowe i jedzenie, oraz oczywiście dzieciom, które nadały sens kolejnemu już Parafialnemu Dniu Dziecka.

Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia: Anna Łukasiewicz

Cofnij