Święto parafialne w Dolicach

Patryk Miżołemski, 20.06.2019

22 maja 2019 roku, jak co roku, prawosławni czczą pamięć Św. Mikołaja. To właśnie tego dnia cerkiew upamiętnia przeniesienie relikwii Św. Mikołaja z Mirry Licyjskiej do Bari. Uroczystych obchodów tego święta nie zabrakło również w Dolicach.

Cerkiew pod wezwaniem Tegoż Świętego zgromadziła wiernych z Dolic i okolicznych miejscowości. Na liturgię przybyło duchowieństwo diecezji wrocławsko- szczecińskiej w osobach: ks. mitrata Andrzeja Demczuka, o. hieromnicha Spirydona (Kuziaka), ks. Michała Kowala, ks. Jarosława Szmajdy, ks. Marcina Prokopiuka i proboszcza ks. Jarosława Biryłki.

Tego dnia mogliśmy również serdecznie pozdrowić solenizanta ks. dziekana i to on wygłosił homilię. Po wspólnej liturgii, uroczystej procesji wokół świątyni ks. proboszcz podziękował miejscowym za pomoc w zorganizowaniu święta parafialnego. Zebrani udali się na wspólną agapę.