Zakończenie roku szkolnego w parafiach Głogów i Rudna

Daniel Gałczyk, 27.06.2019

21 czerwca o godz. 17.00 w Cerkwi w Rudnej dziękczynnym molebnem dzieci i młodzież szkolna rozpoczęła wakacje. Ks. proboszcz mitrat dr Dariusz Ciołka, będący jednocześnie nauczycielem religii w tych parafiach, wraz ze zgromadzonymi na modlitwie uczniami, rodzicami i wiernymi, podziękowali Bogu za miniony rok szkolny, prosząc jednocześnie o błogosławieństwo na nadchodzące wakacje.

Bezpośrednio po modlitwie wszyscy zgromadzeni udali się na okazjonalny poczęstunek, zorganizowany na świeżym powietrzu. Były zabawy, ognisko, gra w piłkę, muzyka - wszystko to jako symboliczne uwieńczenie trudu nauki i zasłużony odpoczynek.

Z kolei po Liturgii Świętej sprawowanej w niedzielę w godzinach porannych w Głogowie, a w godzinach przedpołudniowych w Rudnej, ks. proboszcz wręczył abiturientom dyplomy ukończenia poszczególnych etapów zajęć katechetycznych wraz z gorącymi życzeniami błogosławionych, spokojnych i udanych wakacji.

Zdjęcia: Dariusz Matijczak