Kolejny etap prac przy remoncie Cerkwi w Barlinku

ks. Jarosław Biryłko, 31.07.2019

Rozpoczął się kolejny etap prac przy remoncie zabytkowej cerkwi pw. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogarodzicy w Barlinku. W tym roku prace obejmą: wymianę tynków wewnętrznych , instalacji elektrycznej, remont podłogi i remont zagrożonej tylnej ściany świątyni.

Parafia na ten cel pozyskała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie kwotę 359 tyś zł. Całość zadania to ponad 400 tyś zł.

Obecnie cerkiew w związku ze złym stanem technicznym i wydaną Decyzją Nakazową Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Myśliborzu została zamknięta. Nabożeństwa odbywają się w użyczonej kaplicy cmentarnej w Barlinku. W ubiegłym roku zakończono remont elewacji zewnętrznej.

Parafia w Barlinku jest nieliczna. Liczy zaledwie 9 rodzin. Wszelkie działania i prace związane z utrzymaniem, remontem cerkwi są nie lada wyzwaniem. Dlatego też zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc i wsparcie remontu , byśmy jak najszybciej mogli ponownie sprawować Świętą Liturgię w odremontowanej cerkwi.

Za wszystkich ofiarodawców i darczyńców są zanoszone modlitwy.

Za wszelkie ofiary i modlitwę Bóg zapłać

Wszelkie wpłaty , ofiary można kierować na konto:

PARIBAS BANK 79 2030 0045 1110 0000 0217 5460

Parafia Prawosławna pw. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogarodzicy w Barlinku ul Górna 7 74-320 Barlinek

Adres koresp. Nadbrzeżna 4 73-110 Stargard

Za ofiary i wsparcie Spasi Hospodi!