Goście z Hanoveru w Cieplicach

ks. Marek Kiślak, 10.10.2017

W pierwszym tygodniu października ponad pięćdziesiąt osób uczestniczyło w rodzinnym obozie parafialnym w Domu św. Stefana.

Dwa razy w roku Parafia Prawosławna Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Hanoverze spędza czas w cieplickim ośrodku. Każdy obóz ma swój temat przewodni. Tym razem obóz poświęcony był osobie Świętego Wielkiego Męczennika Eustachego Placydy, którego święto Cerkiew prawosławna obchodziła we wtorek 3 października. W ciągu tygodnia dzieci i rodzice poprzez różne formy zajęć i zabaw dokładnie poznali życie i duchowe dziedzictwo świętego pochodzącego z II wieku.

Czas spędzony na obozie wypełniała modlitwa, wspólna praca, niezliczona ilość gier i zabaw. Nasi goście udowodnili, że gdy dopisuje pogoda ducha to nawet jesienna aura nie jest przeszkodą w zajęciach terenowych. W program wpisany był również dzień z psałterzem i liturgiczny dzień wg „Czasosłowa”.

Każdy pobyt cieplickich gości charakteryzuje twórcza, ofiarna praca dla wspólnego dobra. W ich inicjatywach i działaniach wykuwa się pojęcie prawosławnego wypoczynku. Jest nam niezmiernie miło, że Dom św. Stefana służy integracji i rozwojowi prawosławnej wspólnoty.

Kolejne spotkanie z przyjaciółmi z Hanoveru odbędzie się już w grudniu bieżącego roku.

Zdjęcia: “obóz”

Cofnij