5 urodziny Chóru Dziecięcego działającego przy wrocławskiej katedrze

Ks. Igor Habura, 04.09.2019

W Niedzielę 1 września po Boskiej Liturgii odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie “CHÓRku DZIECIĘCEGO”.

Był to wyjątkowy dzień, ponieważ równo 5 lat temu przy Wrocławskiej Katedrze rozpoczął swoją działalność chór złożony z najmłodszych parafian naszej cerkwi. We wrześniu 2014 roku do udziału zgłosiło się sześcioro dzieci w wieku 5-7 lat. Dzięki zaangażowaniu każdego z uczestników, rodziców i ogromnej pracy prowadzącej - pani Anny Sydoruk, obecnie aktywny udział w próbach bierze około 25 dzieci.

Podsumowując pięcioletnią pracę z dziećmi, chórowi udało się zorganizować dużo wydarzeń parafialnych, warsztatów i koncertów. W ramach prób dzieci nie tylko uczą się śpiewu, ale również pogłębiają swoją wiedzę i wiarę. Dzięki cotygodniowym spotkaniom rośnie kolejne pokolenie prawosławnych wrocławian żywo i twórczo zaangażowanych w życie Cerkwi. Dzieci nawiązują przyjaźnie, wspólnie dorastają i przede wszystkim modlą się, ucząc się czym jest prawdziwa wspólnota wiary.

Swym śpiewem CHÓRek upiększa poranne niedzielne Liturgie, odbywające się w Katedrze Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy we Wrocławiu.

Przed chórem sporo pracy, ale również dużo zabawy i cudownie brzmiącej muzyki!

Cofnij