Arcybiskup Jerzy spotkał się z Prezydentem Wrocławia

ks. Igor Habura, 18.10.2017

17 października Ordynariusz Diecezji Wrocławsko - Szczecińskiej J.E. Jerzy spotkał się z Panem Rafałem Dudkiewiczem, Prezydentem Wrocławia. Podczas spotkania Władyka wyraził zadowolenie z dotychczasowej współpracy Cerkwi z władzami miasta. Jego Ekscelencja wskazał na funkcjonującą we Wrocławiu Dzielnicę Czterech Wyznań jako na doskonały przykład współpracy między wyznaniami, który jest ewenementem w skali kraju. Dzielnica Czterech Wyznań jest to obszar gdzie w odległości zaledwie 300 metrów znajdują się: Prawosławny Sobór Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy, Rzymskokatolicki Kościół św. Antoniego z Padwy, Synagoga pod Białym Bocianem oraz Ewangelicko-Augsburski Kościół Opatrzności Bożej. Podczas wizyty w Urzędzie Miasta Jego Ekscelencji towarzyszył sekretarz kancelarii arcybiskupiej ks. protodiakon mgr Mieczysław Oleśniewicz.

Zdjęcia: ks. Mieczysław Oleśniewicz