Chór Oktoich w Łambinowicach

za: www.cmjw.pl, 05.09.2019

W osiemdziesiątą rocznicę wybuchu II wojny światowej, 1 września 2019 r. w Łambinowicach, odbył się koncert słowno-muzyczny Modlitwa Pokoju.

Publiczności zostały zaprezentowane utwory literackie i muzyczne, w postaci wierszy opolskich poetów o tematyce wojenno-obozowej. Swoje utwory autorzy prezentowali osobiście

Chór „Oktoich” Prawosławnego Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego pod dyrekcją ks. Grzegorza Cebulskiego wykonał Psalmy, opatrzone komentarzem Ojców Kościoła, oraz Modlitwą Obozową. Wystąpili również związani z 4RBLog młodzi soliści: siostry Aleksandra i Magdalena Urbanek oraz Paweł Cebulski, przy akompaniamencie Stanisława Śliwińskiego na fortepianie.

Po koncercie głos zabrał bp Rudolf Pierskała, reprezentujący ks. biskupa Andrzeja Czaję. Pani dr Violetta Rezler-Wasielewska, dyrektor CMJW, w serdecznych słowach podziękowała wszystkim za udział, zapraszając na przyszłoroczny koncert.

Dla chóru Oktoich, był to kolejny z kilku koncertów które zespół śpiewał na terenie Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w poprzednich latach.

Cofnij