Wigilia święta Narodzenia Bogurodzicy we Wrocławiu

Ks. Igor Habura, 21.09.2019

„Dzisiaj Bóg spoczywający na duchowych tronach przygotował sobie święty tron na ziemi, umocniwszy w mądrości niebo upiększył z przyjaźni do człowieka uduchowione niebo, bowiem z niepłodnego korzenia wywiódł nam Życiodajny ogród, swoją Matkę. Boże cudów i nadziejo pozbawionych nadziei, Panie, chwała Tobie”
Stichera wieczerni tonu 6

Wieczorem 20 września, w wigilię święta Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy, nabożeństwu we wrocławskiej katedrze przewodniczył Jego Ekscelencja abp Wrocławski i Szczeciński Jerzy. Władyce asystowało duchowieństwo obu wrocławskich parafii. Piękny śpiew katedralnego chóru pod dyr. dr Piotra Kuropki upiększył rozpoczęte całonocnym czuwaniem obchody tegorocznego święta patronalnego katedry.