Rozpoczęły się polsko-niemieckie konsultacje kościelne w Cieplicach

ks. Igor Habura, 22.10.2019

Wieczorem 22 października w Prawosławnym Domu Opieki św. Stefana w Cieplicach rozpoczęły się polsko-niemieckie konsultacje kościelne. Tematem spotkania jest “Doświadczanie modlitwy codziennej w tradycjach kościołów prawosławnego i ewangelickiego”.

Konsultacje poprzedziło spotkanie Jego Ekscelencji abp. Jerzego z bp. Jochanem Schneiderem z Halle i Wittenbergii, odpowiedzialnym za współpracę z PAKP, które miało miejsce w siedzibie Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego w Warszawie. Podczas spotkania omówiono perspektywę współpracy diecezji wrocławsko-szczecińskiej z kościołem ewangelickim środkowych Niemiec.

Konsultacje potrwają do piątku. W programie m.in znajdują się wykłady:

„Codzienne modlitwy w tradycji ewangelicznej” - Biskup dr. Johan Schneider EKM

„Praktykowanie pamięci Bożej na co dzień – ks. dr Piotr Nikolski ”- PAKP

„Praktyka wieczornych modlitw w parafiach” - Pfarrer Berhard Halver EKM

„Praktyka modlitwy w codziennym życiu żeńskiego klasztoru prawosławnego” – ihumenia Katarzyna PAKP

„Luterańska praktyka modlitewna w rodzinie” - Pfarrer Johannes Paulsen EKM

“Biblijne źródła modlitw cyklu dobowego” – ks. Igor Habura PAKP

Podczas konsultacji odbędzie się szereg debat i dyskusji dotyczących zawartego w temacie spotkania zagadnienia.