Duszpasterska wizyta w Komendzie Powiatowej PSP w Lubinie

ks. Marek Bonifatiuk, 20.10.2017

Dnia 19 października prawosławny kapelan strażaków województwa dolnośląskiego ks. Marek Bonifatiuk odbył roboczą wizytę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie. Został tam serdecznie przyjęty przez Komendanta Powiatowego mł. bryg. Eryka Górskiego i Prezesa Powiatowego OSP asp. sztab. Grzegorza Oborę. Na miejscu zapoznał się z funkcjonowaniem placówki i jej specyfiką, jak też przedstawił krótką historię funkcjonowania prawosławnego kapelaństwa w PSP i OSP. W czasie rozmowny z Komendantem i Prezesem omówiono formy współpracy. Panowie bryg. Eryk Górski i asp. sztab. Grzegorz Obora zwrócili uwagę na aktywny udział wiernych Cerkwi Prawosławnej w życiu braci strażackiej. Między innymi podano za przykład Parafię Prawosławną w Zimnej Wodzie, która percypowała w zakupie defibrylatora do miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

W czasie pobytu w Lubinie ksiądz kapelan wraz z Komendantem Powiatowym złożyli wizytę w lubińskiej parafii. W Cerkwi pod wezwaniem Świętej Trójcy zostali serdecznie przyjęci przez proboszcza ks. mgr. Bogdana Repełę, który przedstawił historię i specyfikę Parafii Prawosławnej w Lubinie. Ksiądz proboszcz w podzięce za wizytę wręczył panu mł. bryg. Erykowi Górskiemu ikonę Chrystusa Zbawiciela z najserdeczniejszymi życzeniami dla wszystkich pracowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Wizyta w Lubinie jest jedną z wielu, które ksiądz kapelan przeprowadza zarówno w Powiatowych, jak i Miejskich Komendach Państwowej Straży Pożarnej na terenie województwa dolnośląskiego.

Zdjęcia: archiwum ks. Marek Bonifatiuk

Cofnij