Listopadowe koncerty chóru "Oktoich"

ks. Grzegorz Cebulski, 16.11.2019

11 listopada chór Prawosławnego Ordynariatu WP “Oktoich” uczestniczył w koncercie z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Lubinie. Koncert odbył się w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

Był to premierowy koncert pierwszej w Polsce Narodowej Orkiestry Dętej z siedzibą w Lubinie. Wraz z chórem “Oktoich” wystąpił Chór Akademicki Uniwersytetu Wrocławskiego, Chór Akademii Wojsk Lądowych, a także soliści.

12 listopada Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu była organizatorem uroczystości z okazji Dnia Służby Cywilnej, które odbyły się w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Podczas uroczystego apelu i wyróżnienia zasłużonych policjantów i pracowników Policji prezentowane były utwory patriotyczne i narodowe w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod batutą kapelmistrza - nadkom. Adama Witiwa, z towarzyszeniem Chóru „Oktoich”, i solistów Zespołu Studia Piosenki „Celebro” 4RBLog Garnizonu Wrocław.

Uroczystości wraz z koncertem zaszczycił Wicewojewoda Dolnośląski - Jarosław Kresa, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu - nadinsp. Tomasz Trawiński, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Urzędu Marszałkowskiego - dr Agnieszka Sokołowska, kierownictwo dolnośląskiej Policji, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 roku oraz przedstawiciele innych służb mundurowych i różnych wrocławskich środowisk.