Święto parafialne w Przemkowie

Ks. Igor Popowicz, 23.11.2019

21 listopada, w dzień patrona przemkowskiej świątyni - św. Archanioła Michała, Boskiej Liturgii przewodniczył ks. hieromnich Jerzy Omelianiuk z Buczyny w asyście ks. Andrzeja Dudry z Zielonej Góry, oraz proboszcza ks. Igora Popowicza.

Homilię świąteczną wygłosił ks. Andrzej przybliżając zebranym liczne biblijne miejsca o tematyce świata anielskiego, rolę aniołów stróżów i archaniołów jako specjalnych wyższych rangą wysłanników oznajmiających wolę Pana Boga, a także ikonograficzne przesłania ukazujące ich służebną rolę wobec Stwórcy i człowieka.

Molebien i procesja wokół cerkwi, zakończyły wymiar liturgiczny święta. Na zakończenie proboszcz podziękował duchowieństwu sprawującemu św. Liturgię, chórowi, gościom, a także swoim parafianom za samodyscyplinę i aktywne uczestnictwo w życiu duchowym parafii.