Postępy prac przy cerkwi w Zgorzelcu

ks. Marek Bonifatiuk, 25.11.2019

17 października parafia prawosławna w Zgorzelcu wznowiła prace przy budowie Cerkwi parafialnej św. Konstantyna i Heleny.

Budowa nowej świątyni jest niezwykle trudnym zadaniem, przed jakim stanęła mała, licząca sześćdziesiąt osób społeczność. Dziś są już widoczne efekty tych starań. Górna kondygnacja zaczyna wyłaniać się z otaczającego pejzażu. Żelbetonowe ściany zostały wylane na wysokość 2,5m. Zaczynają być widoczne otwory okienne. Firma budowlana, która podjęła się budowy, zaczęła przygotowywać zbrojenia i szalunki na kolejny etap wynoszący 1,2m wysokości.

Pokładając nadzieję w Bogu, świętych patronach wznoszonej cerkwi św. Konstantynie i matce jego św. Helenie, a także św. Jerzym Zwycięzcy (poświęcona mu będzie kaplica w dolnej kondygnacji - ma ona nawiązywać do pierwszej cerkwi w tym mieście z 1914 r.), mamy nadzieję, że tym razem prace będą kontynuowane bez większych przestojów.

Chcemy podziękować wszystkim, którzy zechcieli i zechcą w przyszłości złożyć ofiarę na naszą świątynię. Wkład w budowę jaki wnieśli wierni naszej Cerkwi w Polsce jest przeogromny. Bez Waszej pomocy nigdy nie osiągnęlibyśmy obecnego stanu budowy. Wasze imiona podane wraz z ofiarą, są i będą wspominane na każdej Boskiej Liturgii.

Ofiary można wpłacać na konto:

Parafia Prawosławna Zgorzelec

Pl. św. Konstantyna i Heleny 1

59-900 Zgorzelec

BANK BNP PARIBAS 31 2030 0045 1110 0000 0214 2180

Spasi Hospodi!

Cofnij