Nowość wydawnicza „Parafia Pawosławna św. arch. Michała w Przemkowie 1949-2019"

Ks. Igor Popowicz, 18.12.2019

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji abp. Jerzego ukazała się nowa pozycja książkowa „Parafia Pawosławna św. arch. Michała w Przemkowie 1949-2019”.

Publikacja opracowana przez o. Igora Popowicza i prof. dr hab. Stefana Dudrę ukazała się w związku z jubileuszem 70-lecia istnienia parafii w Przemkowie. Krótki rys historyczny, kolejni proboszczowie, księża pochodzący z parafii, bogata kronika fotograficzna wydarzeń parafialnych w tym, wizyt metropolitów i ordynariuszy diecezji, uroczystości pszczelarskich i innych. Książka zwieńczona jest interpretacją fresków przemkowskiej świątyni będących autorstwem prof. ASP w Krakowie Adama-Stalony Dobrzańskiego.

Zamówienia można składać w przemkowskiej parafii lub pod numerem telefonu: 501 775 145