Dzień św. Mikołaja Cudotwórcy w parafii legnickiej

ks. Lubomir Worhacz, 22.12.2019

W dzień św. Mikołaja Cudotwórcy, 19. grudnia w Parafii Prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Legnicy miały miejsce uroczystości ku czci patrona cerkwi, drugiego święta parafialnego. Święto obchodzone jest od 1976 roku, kiedy to w dzień św. Mikołaja biskup Aleksy Jaroszuk, ówczesny ordynariusz diecezji, dokonał poświęcenia legnickiej cerkwi po jej zakupie, adaptacji i generalnym remoncie. W tegorocznych uroczystościach uczestniczyli dziekan Okręgu Lubińskiego ks. mitrat Sławomir Kondratiuk, proboszcz Parafii pw. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Zimnej Wodzie i Parafii pw. św. Michała w Michałowie, ks. prot. Sławomir Sorokanycz, proboszcz Parafii św. Kosmy i Damiana w Studzionkach i ks. prot. Marek Bonifatiuk, proboszcz Parafii św. Konstantyna i Heleny w Zgorzelcu. Przed liturgią św. odprawiono akatyst w cześć św. Mikołaja. Uroczystości zakończono doksologią. Homilię świąteczną wygłosił ks. mitrat Sławomir Kondratiuk. Po uroczystościach na świetlicy parafialnej miał miejsce świąteczny obiad.