Uroczystości pogrzebowe śp. Jerzego Trofimiuka

Ks. Igor Habura, 23.12.2019

W sobotę 21 grudnia w Cerkwi św. Jana Klimaka na warszawskiej woli odbył się pogrzeb Jerzego Trofimiuka, hipodiakona i kielejnika Władyki Jerzego w latach 2012 - 2017. Uroczystościom pogrzebowym z błogosławieństwa Jego Eminencji Metropolity Sawy przewodniczył Jego Ekscelencja Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński Jerzy w asyście licznie zgromadzonego duchowieństwa i setek wiernych. W uroczystościach wzięła udział delegacja Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej.

W swoim słowie Władyka podkreślił, że w chwilach takich jak ta, gdy żegnamy przedwcześnie i tragicznie zmarłych ludzi stajemy przed testem naszej wiary. Pytania, które sobie stawiamy zostają bez odpowiedzi w obliczu niezbadanej Bożej Woli.

Po zakończeniu Boskiej Liturgii i otpiewanija trumnę z ciałem śp. Jerzego na swoich ramionach zanieśli na miejsce spoczynku bracia kapłani - przyjaciele i koledzy ze studiów.

Jerzy Trofimiuk zmarł nagle w wieku 29 lat. Zostanie zapamiętany jako zawsze uśmiechnięty i życzliwy człowiek, wierny sługa Cerkwi i wspaniały przyjaciel.

Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc dla rodziny tragicznie zmarłego Jurka. Internetowa zrzutka jest dostępna TUTAJ