Abp Jerzy w Niedzielę Praojców w Ordynariacie

Redakcja, 30.12.2019

29 grudnia br abp Jerzy niedzielną liturgię sprawował w Prawosławnym Ordynariacie Wojska Polskiego w Warszawie. Hierarsze asystował proboszcz katedralnej wojskowej cerkwi św. Jerzego ks. mjr Łukasz Godun oraz duchowieństwo z ordynariatu na czele z kanclerzem, ks. mitratem płk. rez Michałem Dudiczem. Podczas nabożeństwa śpiewał chór pod dyrekcją lektora ppor. T. Pieczarki.

Po odczytaniu ewangelii, władyka Jerzy zwrócił się do wiernych z homilią, w której przybliżył znaczenie Niedzieli Praojców. W swoim słowie nawiązał także do niedzielnej perykopy ewangelicznej o zaproszonych na wieczerzę, ale na nią nie przybyłych. Mówił o trzech rodzajach przywiązania, które uniemożliwiają nam uczestnictwo w życiu liturgicznym, a mianowicie do rzeczy, pracy i uczuć. Na koniec, władyka Jerzy złożył wszystkim świąteczne życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Po liturgii abp Jerzy pozdrowił Jubilata ks. prot. Tomasza Rubczewskiego z 40 rocznicą urodzin. Dzieci z punktu katechetycznego zaś przygotowały Władyce świąteczną laurkę, którą wręczyły w imieniu własnym, rodziców i katechetów. Po wszystkim wierni spotkali się na niedzielnej kawie w refektarzu ordynariatu. Zdjęcia: Marta Łuksza, Damian Dmitruk