Świętego Archidiakona Stefana w Cieplicach

Redakcja, 10.01.2020

Trzeci dzień świąt Bożego Narodzenia to dzień szczególny w diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej. Jest to dzień kiedy Cerkiew Prawosławna wspomina pamięć świętego, pierwszego meczennika, archidiakona Stefana, ktory jest patronem diecezjalnego domu w Cieplicach.

Uroczystościom święta przewodniczył J.E. Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński Jerzy, któremu asystowalo duchowieństwo diecezji wrocławsko-szczecińskiej. Podczas nabożeństw śpiewał chór pod dyrekcją ks. Tomasza Mędryckiego.

Podczas Świętej Liturgii Arcybiskup Jerzy w kilku słowach przypomniał historie św. archidiakona Stefana, zwrócił uwagę na akt męczeństwa, odwagę i gotowość poświęcenia Chrystusowi, które powinny towarzyszyć i nam w dzisiejszych czasach.