Koncert kolęd chóru dziecięcego wrocławskiej katedry

Ks. Igor Habura, 12.01.2020

12 stycznia w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu, po zakończeniu Boskiej Liturgii miał miejsce Bożonarodzeniowy koncert kolęd chóru dziecięcego działającego przy wrocławskiej katedrze.

“Chórek dziecięcy” - bo tak brzmi jego oficjalna nazwa, działa od 5 lat. Na cotygodniowe próby uczęszczają dzieci z Wrocławia i okolic w wieku od 4 do 14 lat. Ciężka i twórcza praca najmłodszych i prowadzącej pani Anny Sydoruk przyniosła znakomite efekty, m.in. w postaci corocznych koncertów kolęd oraz czynnego udziału dzieci w nabożeństwach.

W tym roku dzieci wykonały szereg utworów, rozpoczynając od troparionu święta. Kolędy przeplatane z wierszykami i życzeniami od najmłodszych wywołały podziw i łzy wzruszenia. Dzieci śpiewały w trzech konfiguracjach, grupa młodsza i starsza oraz obie połączone w jeden chór. Pięknym akcentem było wspólne wykonanie przez wszystkich obecnych w Cerkwi kolędy “Nebo i zemla”.

Po zakończeniu półgodzinnego koncertu głos zabrał Władyka Jerzy:

“Dziękuję wam z całego serca! Jako wasz biskup jestem bardzo dumny i wdzięczny za waszą pracę. Dziękuję pani Ani za jej wysiłek i zaangażowanie oraz matuszce Oli Haburze i Natalii Ciołce za ich wkład w to przedsięwzięcie. Patrząc na was dzieci, jestem spokojny o przyszłość katedralnego chóru i o kolędy, bo znacie je doskonale, nieraz lepiej niż my dorośli. Dziękuję jeszcze raz i niech Bóg was Błogosławi”.

Po słowach podziękowania Władyka tradycyjnie rozdał wszystkim zebranym w świątyni dzieciom świąteczne paczki, w których oprócz słodkości znalazły się rzeczy praktyczne jak odblaski mające pomóc w bezpieczeństwie naszych dzieci, oraz element duchowy - ilustrowana Biblia dla najmłodszych.

Po zakończeniu koncertu dzieci, zwyczajem lat poprzednich, udały się z kolędą do domu parafialnego, gdzie odwiedziły mieszkania duchownych oraz swojego Władykę. Jego Ekscelencja przyjął najmłodszych z radością, jeszcze raz dziękując za ich pracę dla dobra i przyszłości Cerkwi.