Noworoczne spotkanie Pary Prezydenckiej z korpusem dyplomatycznym

Redakcja, 15.01.2020

15 stycznia 2020 roku w Palacu Prezydenckim miało miejsce noworoczne spotkanie Pary Prezydenckiej z korpusem dyplomatycznym.

Podczas spotkania Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławnego i Jego Eminencję Wielce Błogosławionego Sawę, Prawosławnego Metropolitę Warszawskiego i Całej Polski reprezentował Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jerzy, Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński, Prawosławny Ordynariusz Wojskowy.

W swoim słowie Prezydent RP Andrzej Duda powiedział:

“Nasze dzisiejsze, piąte już spotkanie noworoczne jest równocześnie – z natury rzeczy – także ostatnim tego rodzaju spotkaniem w mojej obecnej prezydenckiej kadencji. Pięcioletnia perspektywa skłania mnie do szerszej refleksji nad tym, co udało się osiągnąć w ciągu tego czasu i jakie nowe wyzwania stawia przed Rzeczpospolitą Polską współczesny świat. Krótko mówiąc – co nas czeka. Od samego początku mojej prezydentury mówiłem, że moim podstawowym zadaniem jako Prezydenta jest zagwarantowanie bezpieczeństwa Polakom i Polsce. Cel ten był i jest możliwy do osiągnięcia dzięki roztropnej, cierpliwej i ukierunkowanej na konkretne rezultaty pracy. Nie chodzi bowiem o jednorazowe sukcesy czy medialny rozgłos, ale o trwałe zbudowanie mocnych fundamentów dla międzynarodowej pozycji Polski, jej autorytetu i pomyślności jej obywateli.

(…)

W tym duchu pragnę bardzo podziękować Państwu za kolejny rok wspólnej pracy. Mam nadzieję, że mają Państwo satysfakcję z pełnionej misji w naszym kraju. Proszę o przekazanie najlepszych życzeń noworocznych do Państwa stolic. Życzę Państwu, Państwa rodzinom i współpracownikom wszelkiej pomyślności oraz zdrowia w tym nowym, 2020 roku. “

Tekst: prezydent.pl

Uzupełnienie tekstu: redakcja serwisu diecezjawroclawskoszczecinska.pl

Zdjęcia: prezydent.pl

Cofnij