Arcybiskup Jerzy na spotkaniu noworocznym u Konsula Bułgarii

Redakcja, 17.01.2020

17 stycznia w Domu im. Jana Pawła II na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, odbyło się coroczne Spotkanie Noworoczne, którego organizatorem jest Konsulat Bułgarii we Wrocławiu i jednocześnie PB Dachbud- instytucje kierowane przez Pana Jana Chrostowskiego. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele rządu Bułgarii, ale też innych państw, władz miejskich i samorządowych, placówek konsularnych, hierarchia kościelna, rektorzy wyższych uczelni, generalicja, dolnośląska społeczność bułgarska.

W noworocznym spotkaniu udział wziął zwierzchnik prawosławnej Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej Arcybiskup Jerzy. Hierarsze asystował sekretarz kancelarii arcybiskupiej protodiakon Mieczysław Oleśniewicz wraz z Matuszką Anną. W spotkaniu uczestniczyli również ks. mitrat Eugeniusz Bójko, ks. mitrat Piotr Sokolowski oraz ks.prot. Grzegorz Cebulski wraz z Matuszkami.

Podczas uroczystości Pan Jan Chrostowski podziękował za wieloletnią służbę kapelańską ks. mitratowi Egeniuszowi Cebulskiemy oraz odznaczył medalem zasługi Konsulatu Bułgarii. W imieniu ks. mitrat Eugeniusza odznaczenie odebrał ks. prot. Grzegorz Cebulski.

W krótkich życzeniach noworocznych Arcybiskup Jerzy życzył, aby czas nowego roku, w który wkraczamy był czasem lepszym, by każdy następny dzień był lepszym od dnia, który przeżyliśmy. Hierarcha pogratulował Panu Konsulowi działalności filantropijnej oraz podziękował za otwarte serce, do którego przyjmuje wszystkich potrzebujących ludzi.