Postrzyżyny mnisze we wrocławskiej katedrze

ks. Igor Habura, 06.11.2017

W niedzielę 5 listopada, we wrocławskiej katedrze Jego Ekscelencja abp Jerzy po zakończeniu Wieczerni dokonał postrzyżyn w małą schimę o. Jerzego Omelianiuka oraz postrzyżyn w riasofor lektora Łukasza Pająka.

Uroczystości zgromadziły duchowieństwo wrocławskich cerkwi oraz wielu parafian, którzy w skupieniu wsłuchiwali się w niezwykłą głębię oraz teologiczne bogactwo modlitw czytanych w trakcie misterium. Podczas postrzyżyn o. hieromnich Jerzy otrzymał imię ku czci św. kapłana męczennika Jerzego z Policznej.

Władyka w słowie skierowanym do nowo postrzyżonych mnichów, zwrócił uwagę na obfitość łaski Bożej oraz Darów Ducha Świętego posyłanych mnichom przez Boga, zaznaczając jednocześnie, że muszą one być okupione trudem modlitwy i postu, cierpliwością oraz wytrwałością w dążeniu do osiągnięcia monastycznego ideału.

Obaj mnisi będą kontynuować pracę duszpasterską w dotychczasowych miejscach posługi – o. hieromnich Jerzy w parafii pw. Świętego Dymitra Sołuńskiego w Buczynie, brat Łukasz natomiast w parafii pw. Świętego Archanioła Michała w Sokołowsku.

Zdjęcia: Aleksander Demczuk, ks. Igor Habura

Cofnij