Wielkopostne rekolekcje BMP

Radosław Szmajda, 14.03.2020

W dniach 6-8 marca BMP Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej zorganizowało Rekolekcje Wielkopostne w Cieplicach. Był to czas wspólnej modlitwy, integracji, dyskusji oraz pracy.

Pierwszego dnia tuż po wspólnym posiłku odbyły się czytania modlitw wieczornych. Po krótkiej modlitwie ojciec Kiślak oficjalnie wszystkich przywitał. Z cerkwi pw. św. męczennika Stefana uczestnicy przeszli do sali, w której rozpoczęto wybory uzupełniające do zarządu BMP naszej diecezji. Na wieczór zaplanowano wspólną integrację poprzez wykonywanie ozdób świątecznych, co jest nową inicjatywą Bractwa.

Następnego dnia po modlitwach porannych i śniadaniu odbyła się gra terenowa - tzw. podchody. Było to niesamowite przeżycie, gdyż wszystkie zagadki jakie napotkali na swojej drodze dwie rywalizujące ze sobą grupy, wymagały nie lada pomyślunku i wykazania się niespotykanymi umiejętnościami orientacji w terenie oraz oryginalnego wykonywania zadań. Po wykonaniu wszystkich zadań oraz powrocie do ośrodka uczestnicy Rekolekcji udali się na obiad oraz chwilę odpoczynku. Był to świetny moment, aby lepiej się poznać oraz spędzić wspólnie czas w miłej atmosferze. O godzinie 15:00 zaczęły się warsztaty śpiewu cerkiewnego, które poprowadziła Pani Jelena Kurowa z Wrocławia. Młodzież trenowała śpiew przez blisko 2,5 godziny ucząc się wielkopostnych pieśni. O godzinie 19:00 o. Mariusz Kiślak poprowadził prelekcję nt. “Rola kobiety w Cerkwi”. Z pokorą słuchano jego słów, jednocześnie malując ozdoby wielkanocne.

W niedzielę swoją obecnością zaszczycił nas ojciec Tomasz Mędrycki wraz z rodziną, który poprowadził Świętą Liturgię oraz przekazał młodzieży kilka słów o Wielkim Poście.

Cofnij